Home  

 

Rrjeti virtual i Lėvizjes sė DSHM-sė!

DSHM-ja do tė jetė edhe Lėvizje e rrjetit vyrtiual nė internet. Ju qė do tė bėheni anėtarė tė Lėvizjes sonė do tė keni mundėsi tė merrni pjesė Online nė tė gjitha forumet tona. Duhet tė pėrdorni maksimalisht Facebook, Twitter, Youtube dhe gjitha tjerat tė perhapni idenė e Lėvizjes sė Diasporės Shqiptare pėr Maqedonin! kundėr unitaristave nė Maqedoni.

 

Gjithashtu DSHM-ja do tė hap edhe dhomėn "Chat Politik" pėr organizatat rinore shqiptare nė Maqedoni, ku ata do tė njihen ndermjet veti, do tė diskutojnė, polemizojnė dhe lėvizin gjėrat nė drejtim tė Bashkimit.

Pasi ne jetojmė nė teknologjine e internetit dhe tė informacionit tė shpejt, Lėvizja e Diasporės Shqiptare pėr Maqedonin e ka nė dijeni se shfrytėzuesit mė tė medhenjė nė mesin e shqiptarėve janė rinia shqiptare. Ndaj ne do ju ofrojmė tė gjitha mjetet e mundshme pėr komunikim Online.

Nese jeni gati ju tė beheni pjesė e kėtyre ndryshimeve, urdhėro dhe na kontakto duke e mbushur formularin e Regjistrimit! 

 

Per informata tjera na kontaktoni me e-mail duke klikuar kėtu!

Aktuale nga DSHM-ja
Multimedia
Nė kėtė faqe Multimedia ju do tė keni mundėsi tė pėrcjellni pėrmes video klipeve tė gjitha aktivitetet e Lėvizjes sė Diasporės pėr Shqiptarėt e Maqedonisė qė do tė inēizohen nga anėtarėt tanė nė terren.

Gjithashtu ju do tė keni mundėsi t’i shihni intervistat, fjalimet, polemikat e ndryshme tė veprimtarėve shqiptar, qė do tė pėrkrahin idenė e Lėvizjes sė Diasporės pėr Shqiptarėt e Maqedonisė.

Kjo thirrje ėshtė pėr tė gjithė ata qė kanė qasje nė internet dhe posedojnė kamera me Video Inēizime. Sot edhe celularėt janė tepėr funksional pėr ta pėrhapur lajmin e mirė dhe tė keq. DSHM-ja mbėshtetet nė pastėrtinė e individėve qė kanė pėrgjegjėsi kombtare dhe individuale, ndaj ju keni inēizuar punė tė mira, ose keni inēizuar persona qė janė nė kundėrshtim me rregullat dhe moton tonė, ju lutemi t'i shkarkoni nė kanalin tonė nė YOU TUBE ose tė na i dėrgoni neve pėr publikim nė internet.

copyright by www.fksh.eu  / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster